☜    ☜    ☜    ☜
Fundacja Dziewuchy Dziewuchom

Prowadzimy działalność aktywistyczną od 
1 kwietnia 2016, głównie w obszarze online, gdzie tworzymy największą w Polsce sieć kanałów społecznościowych o tematyce feministycznej.

Wszystkie prowadzone przez nas media mają charakter feministyczny i prokobiecy. Zakres tematyczny, w którym się poruszamy, to problematyka równościowa i antydyskryminacyjna w odniesieniu do sytuacji kobiet - w możliwie najszerszym ujęciu.


Prosimy Cię o wsparcie naszej działalności poprzez złożenie darowizny na cele statutowe.

Możesz użyć karty płatniczej do zrealizowania darowizny przez PayPal!
lub

Chcemy zrealizować własny podcast z udziałem ekspertek i ekspertów, którzy opowiedzą naszym słuchaczom i słuchaczkom o feministycznym aspekcie swoich specjalizacji. Mając na uwadze setki komentarzy, które pojawiają się pod naszymi postami, dobrze orientujemy się jakie tematy wywołują największe zainteresowanie i najgorętsze dyskusje. Dlatego z całą pewnością poruszymy te kwestie, które odbiły się najgłośniejszym echem w naszej grupie oraz na fanpejdżu Dziewuchy Dziewuchom. Pamiętacie wpisy na temat żeńskich odmian zawodów? Albo komentarze na temat androcentryzmu w projektowaniu przemysłowym?

∎ Dynamiczna przestrzeń mediów społecznościowych nie zawsze daje możliwość gruntownego zapoznania się z tematem, dlatego każdy odcinek podcastu będzie uzupełnieniem lub rozwinięciem wątków, które regularnie przewijają się w naszych kanałach. W warunkach kameralnej rozmowy będziemy mogły wnikliwie przeanalizować wszystkie konteksty związane z poruszaną problematyką i wspólnie rozebrać je na czynniki pierwsze. Wierzymy, że to jedna z ważnych dróg zdobywania wiedzy i kształtowania własnego światopoglądu.

∎ Jeśli na wieść o "eksperckich" komentarzach myślicie o nudnym wykładzie - jesteście w błędzie. Naszymi gośćmi i gościniami będą osoby, które nie zawsze mają tytuły naukowe, ale zawsze mają coś ciekawego do powiedzenia. Z ekscytacją myślimy o tym nowym wyzwaniu i nowej formie kontaktu z Wami, który da nam okazją do międzypokoleniowej integracji! Nowe medium zapewni naszym treściom nie tylko widoczność na piśmie, ale także słyszalność. Nie możemy się już doczekać!

∎ Na ten moment nie zbieramy funduszy na zakup własnego sprzętu do realizacji nagrań, bo nie chcemy niepotrzebnie zwiększać wydatków. Za to z całą pewnością konieczne będzie opłacenie studia (wraz z obsługą) oraz edycji, montażu i postprodukcji dźwięku.